Przesunięcie okresu u 12-latki

Moja córka ma 12 lat okresu dostała w tym roku. W wakacje jedziemy nad morze, i termin wypada wtedy gdy ma okres co mogę zrobić? Myślałam o tym żeby opóźnić okres albo go wcześniej wywołać, tylko jak to zrobić bez użycia żadnych tabletek? Tampony nie wchodzą w gra. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jakiekolwiek manipulacje (a w grę wchodzi leczenie hormonalne) nie są wskazane i mogą doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania w przyszłości. Córki nie należy "regulować" i trzeba zaakceptować zaistniałą sytuację.