Przesunięcie okresu za pomocą tabletek antykoncepcyjnych u 22-latki

Witam, jeżeli chciałabym przesunąć sobie okres i tym sposobem wziąć 3 tabletki więcej ma to wpływ na całość czy skuteczność antykoncepcji?

Można wcześniej zakończyć przyjmowanie tabletek z blistra w trzecim tygodniu, np. ostatnią tabletkę przyjmowała Pani w środę,a teraz weźmie poniedziałkową i rozpocznie od wtorku tydzień przerwy. Alternatywnie może Pani przyjąć dwie paczki tabletek bez przerwy, jeśli zależy Pani na zmianie tylko jednego terminu krwawienia.