Przesunięcie przegrody i opuchlizna po złamaniu nosa

3 letnie dziecko złamało nos. chirurg po zrobieniu zdjęcia odesłał nas do laryngologa, w tym samaym dniu pojechaliśmy. Powiedział nam że nic się nie dzieje i żeby poczekać aż opuchlizna zejdzie ipójść do kontroli. Na kontroli okazało się że lewa przegroda jest przesunięta. Pojechaliśmy na laryngologie dziecięcą a tam nam powiedzieli że u małych dzieci takie żeczy nastawia się do 5 dni a my tam byliśmy na 8 dzień po zdarzeniu. Co z tą przesuniętą przegrodą i krzywym nosem?

Do rozważenia korekcja skrzywionej, przesuniętej przegrody nosowej w trybie planowym. Jednak o dalszym postępowaniu musi zadecydować laryngolog i on w tej kwestii musi wydać ostateczną opinię po bezpośrednim badania (zależy od stopnia nasilenia skrzywionej przegrody, drożności przewodów nosowych).

Niestety u tak małego dziecka zrost następuje bardzo szybko. Najpewniej będzie konieczna operacyjna korekcja. Proszę utrzymać kontakt z laryngologiem dziecięcym -0 on zdecyduje o dalszym leczeniu.