Przesunięcie się okresu a stres

współżyłam z chlopakiem, ale zabezpieczyliśmy się, z prezerwatywą nic sie nie stało. Ale stresowałam się i byłam chora, dlatego mi sie przesunął okres. Potem znowu doszło do stosunku ( w nastepnym miesiacu), ale z prezerwatywą też było wszystko okej, nie miałam żadnej styczności ze spermą. Lecz moj okres zawsze trwal od 6-7 dni, teraz trwa 4 dni. Jest tak od 2 mies, odkąd zaczelismy współżyć. Jaka moze byc tego przyczyna?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, długość trwania miesiączki pozostaje w dalszym ciągu w zakresie normy i nie ma powodów do niepokoju. Na długość trwania miesiączki może wpłynąć wiele czynników, w tym infekcje, stres, a również rozpoczęcie współżycia płciowego. Jeżeli zmianie charakteru krwawień towarzyszą inne objawy (dolegliwości bólowe, wydzielina z dróg rodnych, mętny śluz) to zalecany jest kontakt z ginekologiem.