Przesunięcie terminu miesiączki o jeden dzień podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Chciałabym spytać w jaki sposób zmienić dzień występowania okresu z piątku na sobotę. Przyjmuję tabletki 24 4 od roku, jednak w moim wypadku odpada pominięcie okresu całkowicie - wtedy przez miesiąc męczą mnie drobne krwawienia. Lekarz stwierdził że nie ma w tym nic złego, po prostu nie powinnam tego robić bez przyczyny, szukam więc sposobu na przesunięcie (okres u mnie jest 4 dniami w łóżku skręcając się z bólu, wolałabym to przeżywać w weekend niż piątek wieczorem). Z góry dziękuję :)

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli są to aż tak bardzo duże dolegliwości konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza ginekologa.