Przesunięcie zębów po ekstrakcji ósemek

Witam Chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość by w przypadku dosyć mocnego stłoczenia dolnych siekaczy, wyrwać ósemki i stopniowo przesuwać zęby do tyłu zmniejszając stłoczenie? Ortodonta przy moim stłoczeniu zaproponował wyrwanie jednego z siekaczy LUB stripping i poszerzanie szczęki przy czym zostało zaznaczone,że spowoduje to zmianę rysów twarzy co jest dla mnie nie do przyjęcia. Czy naprawdę w dobie tak świetnie rozwiniętej stomatologii nie można przesunąć tych zębów do tyłu?

Bez panoramy ocena Pani uzębienia jest kłopotliwa.Proponuję zmienić ortodontę.Ma Pani rację - usunięcie zęba lub zębów 8 jest bardzo często stosowane i polecane przez ortodontów w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

Witam,
dokładna ocena sytuacji możliwa jest jedynie na podstawie zdjęcia panoramicznego. Wspomniany przez Panią zabieg usunięcia ósemek faktycznie jest jednym z rozwiązań wykorzystywanych w podobnych sytuacjach. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do zaproponowanych przez Pani ortodontę metod proponuję udać się na konsultację do innego specjalisty.
Pozdrawiam