Przesuszona i zaczerwieniona skóra wokół blizn na podudziu

Obrzęk i zaczerwienienie. Jakiś czas temu miałem zakażone rany na podudziu. Zostały one wyleczone Borasolem oraz Granuflexem. Jednak wokół blizn skóra jest przesuszona, mało elastyczna i zaczerwieniona mimo upływu ok. 2 lat. Ponadto łydka jest obrzmiała, czy może być to skutkiem uszkodzenia przez rany kanałów limfatycznych?. Nadmieniam, że mam pracę siedzącą.

Proszę udać się ponownie do lekarza i pokazać mu te zmiany, lekarz po obejrzeniu ich wdroży odpowiednie leczenie.
Przesuszoną skórę proszę mocno nawilżać i natłuszczać balsamami np La roche posay lipikar balm.