Przesuszona skóra po mocnym opaleniu

Witam, Proszę o poradę. Opaliłam za bardzo dekolt bez posmarowania kremem. Pojawiły się pionowe kreski/pęknięcia od szyi w dół, po prostu przesuszyłam ten obszar. Co zrobić by skóra się rozprostowała (teraz jest ściągnięta)wróciła do normy i te pęknięcia zregenerowały. Po jakim czasie i czy mi to się unormuje (mam to od czerwca). dziękuję i pozdrawiam ala

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub do dermatologa. Konieczne jest także obfite nawilżanie tego rejonu skóry.

Witam najlepiej udać się na konsultacje do dermatologa lub lekarza medycyny estetyczne lekarz obejrzy zmiany i doradzi metodę ich wyleczenia.Warto wykonac peelingi oraz głęboko nawilżać skórę. Można do regeneracji skóry zastosować krem cicabio z Biodermy.