Przesuszona skóra u nastolatki

Witam. Mam 19 lat, moim problemem jest bardzo przesuszona skóra (łuszczy się, odpadają twarde płaty naskórka) w okolicach nosa i na czole. Na dodatek moja twarz świeci się. Stosowałam kremy nawilżające ale niestety nie pomagały, a po za tym sprawiały, że moja cera błyszczała się jeszcze bardziej. Nie wiem co mam robić, żeby problem zniknął.

Witam warto udac się na konsultacje do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.Lekarz obejrzy skórę, zbada.Dobierze zabiegi np peelingi medyczne+ maska. Doradzi pielęgnację. Proszę powiedzieć jakim preparatem myje Pani buzię?

Dzień dobry,

Bardzo trudno dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji nie widząc pacjenta. Z tego opisu wynika, że najprawdopodobniej ma Pani cerę mieszaną. Proponuję zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone konkretnie do tego typu cery. Warto zakupić je w aptece lub gabinecie kosmetycznym - są to miejsca, gdzie z pewnością będzie mogła Pani liczyć na fachową poradę.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska