Przesuwalny i bolesny guzek w piersi

Mam w piersi wyczuwalnego guza. Przesuwa się on "pod palcami". Lekko powiększa się i jest bolesny w drugiej połowie cyklu. Usg nic podejrzanego nie wykryło, mam zrobić kolejne za rok. Czy mam to diagnozować dalej?

Takie "zachowanie" guzka uspokaja i informuje o raczej łagodnym charakterze. Obserwacja USG jest w tym wypadku wystarczająca.