Prześwietlenie kręgosłupa lędźwiowego i lewostronna skolioza

Witam mam pytanie zrobilam przeswietlenie kregosłupa ledziowego i opis jest taki : Lewostronna skolioza kregosłupa lędziowego. Zmniejszona jego lordoza. Dyskopatia L5-S1. Czy to cos powaznego i da sie wyleczyc ? Dziekuje i Pozdrawiam

Trudno mi powiedziec czy to cos powaznego nie znajac Pani objawow klinicznych. Badanie rtg jest tylko badaniem dodatkowym a najwazniejszym badaniem jest badanie kliniczne.

Witam,
- lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego: to wygięcie kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej w lewą stronę.
- lordoza: to wygięcie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej (u pani jest zmniejszona).
- dyskopatia L5 - S1: wysuniecie się krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1.
http://veridis.pl/blog/2015/12/13/jak-dochodzi-do-wypadniecia-dysku/

Odpowiednimi ćwiczeniami można zapobiec pogłębianiu się skrzywieniu kręgosłupa i dyskopatii.