Przeszczep skóry po oparzeniu

Corka oparzyla sie 02/11.Miala robiony przeszczep skory, ktory nie przyjal sie. Rana w tych miejscach zagoila sie szybko i lekarze stwierdzili, ze jest male prawdopodobienstwo powstania blizn.Od tego czasu minely 3tyg.W wiekszosci widze znacznie jasniejszy kolor, lecz miejsce po wewnetrznej stronie ramienia(tez nieprzyjety przeszczep) jest nadal troche sino-czerwone,ma nierowna powierzchnie.kiedy i jak moge stwierdzic, ze zaczyna powstawac np. blizna przerosla?jakie beda objawy?dziekuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, gojenie się skóry po oparzeniach może trwać nawet do 12 miesięcy i przez ten okres dochodzi do powstawania blizny. Rany wymagają obserwacji, unikać należy bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, solarium. Przerost bliny będzie się objawiał m.in. powiększaniem blizny, obecnością wyczuwalnych zgrubień.