Przeszczep tłuszczu w twarz pod oczy

Panie Doktorze czy przeszczep tłuszczu w twarz zalezy od srednicy kaniuli która jest wykonywany ten zabieg? chciałabym wykonac przeszczep tłuszczu pod oczy i uzupełnic doline łez ale wiem ze to bardzo trudne "tereny" do ukształtowania i słyszałam ze najlepiej byłoby wykonywac je igłą o srednicy 0,45 mm , czy Pan posiada takową igłę? czy Pan poleca uzupeł. tych okolic? a może lepiej kwas hialuronowy lub jakis inny materiał a może zna Pan kogoś kto ma duże doswiad.w med.estet.i tych ze zabiegach?

Witam,

Bez wątpienia warto wybrać fachowca, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach. Zarówno przeszczep tłuszczu jak i kwas hialuronowy ma swoje plusy i minusy.
Proszę umówić się na konsultacje u lekarza, który trakcie wizyty oceni anatomię i doradzi jaką metodę wybrać.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz

Przeszczep tłuszczu pod oczy daje bardzo dobre i naturalne efekty, które trudno jest osiągnąć pracując na kwasach hialuronowych. Problem tkwi nie w kaniuli tylko w technice wykonania zabiegu. musi być umieszczony pod mięśniem okrężnym oka dlatego proponuje, aby zabieg był wykonany u lekarza z dużym doświadczeniem.Jeśli Pani chce osiągnąć dobry efekt można też zastosować kwas hialuronowy dedykowany do okolicy dynamicznej oka czyli Teosyal RHA1 lub Teosyal Redensity II.

Witam
Bardzo często wykonujemy lipofilling w okolicy doliny łez. Obecnie dostępne są cienkie i precyzyjne kaniule do lipotransferów. Oczywiście bardzo dużo zależy również od techniki zabiegu oraz doświadczenia lekarza. Bywa również, że w niektórych przypadkach lepiej sprawdza się kwas hialuronowy. Wszystko zależy od układu "doliny łez", tendencji do obrzęków itp.