Przeszczep trzustki dla osób z cukrzycą

witam nazywam się Elżbieta, chodzi mi o syna ma on 19 lat od 4 lat choruje na cukrzyce typu 1 oglądałam media i mówili o przeszczepie trzustki dla osób z cukrzycą w warszawie może mi pan lub pani udzielić informacji gdzie w tej sprawie moge się zgłosić ewentualnie podać adres lub numer telefonu do tych szpitali Elzbieta

Szanowna Pani,

Według posiadanej przeze mnie wiedzy w Polsce zabiegi przeszczepiania trzustki są obecnie wykonywane m.in. w 4 ośrodkach transplantacyjnych – w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Szpitalu MSWiA w Warszawie oraz Szpitalu Klinicznym im. Mielęckiego w Katowicach. Oczywiście, aby taki przeszczep mógł się odbyć muszą być spełnione określone wskazania. Numery telefonów znajdzie Pani w internecie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz