Przeszłam zabieg skleroterapii - przez jaki czas nie mogę karmić piersią?

Witam. Dzisiaj miałam przeprowadzony zabieg skleroterapii. Przez ile dni nie mogę karmić piersią dziecka? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam, niestety nie podała Pani szczegółów co do miejsca poddanego zabiegowi i środka użytego do tego zabiegu. Zakładam więc, że zastosowano typowo metoksysklerol metodą piankową, który jest środkiem działającym miejscowo i nie wypłukuje się z miejsca injekcji. Bardziej bojaźliwi lekarze stosujący tę metodę zalecają wszelaką powściągliwość po tego typu zabiegach, co przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma znaczenia. Metoksysklerol działa wyłącznie miejscowo i nie ulega dystrybucji i wchłanianiu do organizmu. Oczywiście to tylko moje domysły, bo nie podała mi Pani przecież wszystkich niezbędnych informacji. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.