Przeszywające bóle kości rąk i nóg

Od dłuższego czasu mam przeszywające, czasowe bóle kości rąk oraz nóg(piszczeli chyba). Nie wiem czym to może być spowodowane. Ból ten występuje w odstępach czasowych, boli i przestaje. Nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie na początek we krwi stężenie wapnia, fosfatazy zasadowej i vit D 3 - 25 (OH), oraz parathormonu. Warto również zastanowić się nad zasadnością wykonania zdjęć rtg i/lub densytometrii. Oczywiście badania te zleci Panu lekarz, jeśli po rozmowie z Panem i zbadaniu Pana uzna, że istnieje taka konieczność.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz