Przeszywający ból głowy

Witam mam 19 lat. Problem polega na tym, iż czasami, ale raczej rzadko zdarza mi się krótki ból przeszywający z tyłu głowy. Nie wiem czy to może być od nerwów, nie ukrywam jestem nerwowy. Ale jakieś pół roku temu zostałem potrącony przez autobus, zostałem uderzony z lusterka w tył głowy. Nic mi się nie stało. Prześwietlenie też nic nie wykazało wtedy. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Bóle głowy jak najbardziej mogą wynikać ze stresu, przemęczenia czy nieregularnego trybu życia. Korespondencyjnie nie można się określić przyczyny bólu, jak również trudna jest ocena, czy ma on związek przebytym w przeszłości urazem głowy. Jeśli jednak uraz głowy był bez utraty przytomności, to mało prawdopodobne jest, aby miał on poważne odległe konsekwencje. W celu wykrycia przyczyny bólu głowy warto rozważyć wizytę u neurologa (dokładne zebranie wywiadu co do objawów, zapoznanie się z dokumentacją medyczną dotyczącą przebytego urazu głowy, przedmiotowe badanie neurologiczne i badanie obrazowe mózgu jak np. tomografia komputerowa).