Przeszywający ból palca dłoni pod płytką paznokcia

Witam, przeszukałam wiele stron i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Od czasu do czasu odczuwam przeszywający ból palca dłoni pod płytka paznokcia. Ostatnio dość często bo nawet kilka razy na dobę, boli palec wskazujący prawej ręki, nie pamiętam czy kiedyś był to ten sam palec. Ból przychodzi nagle, trwa kilka sekund i mija, boli dość mocno, jest jakby kłujący, rwący.... przechodzi w odrętwienie. Dodam, że nie jest to wrastający paznokieć i nie towarzyszą inne objawy, brak opuchlizny i zaczerwien

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie byc może wykonanie RTG lub USG. Proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedziec.