Przeszywający ból w łydce po kopnięciu piłki

witam, wczoraj przy próbie kopnięcia piłki poczułem przeszywający ból w łydce, ból był okropny i jest do obecnej chwili. Jest on punktowo porównywalny do mocnego skurczu. Posmarowałem miejsce na noc maścią rozgrzewającą, ale efektu niestety brak.

Dzień dobry
Jeżeli bój jest w górnej połowie łydki prawdopodobnie doszło do naderwania mięśnia brzuchatego łydki, jednak jeżeli ból jest w dolnej części łydki może oznaczać uszkodzenie ścięgna Achillesa i wtedy wymaga pilnej konsultacji u ortopedy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka -chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog