Przeterminowany Penthanol a oparzenie uda

dzien dobry, wylala mi sie na udo bardzo goraca herbata, chwile wczesniej zalalam ja wrzatkiem. I poparzylam sobie kawalek uda, i nalozylam penthanol w sprayu. data waznosci zauwazona po fakcie to grudzien 2013. czy to wywola komplikacje na nodze, i cyz moge jej uzywac poki w tygodniu nie kupie "waznej"?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zastosowanie leku nie powinno wywołać żadnych "komplikacji na nodze" ale nie polecam jego stosowania po terminie ważności.