Przetłuszczające się i wypadające włosy u 27-latki

Witam,Mam poważny problem,mam długie włosy i nie chcę ich ścinać a do tego je prostuję co 2 dni.Na domiar złego są już tak cienkie i słabe,że myje je codziennie by były puszyste jak mam gdzieś wyjść ponieważ zaczeły mi się strasznie przetłuszczać już po jednym dniu.Wypadają garściami i pod czas mycia i pod czas czesania,jest ich tyle aż ich ilość mieści się na dłoni.Pomocy

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
długie włosy+prostowanie=przeciążenie+wypadanie.
Niestety powinna Pani odpowiedzieć sobie na pytanie, co w tym momencie jest dla Pani ważniejsze - długie włosy czy włosy w dobrej kondycji. Pierwszym krokiem na drodze do mocniejszych włosów jest przynajmniej znaczne podcięcie końcówek, włączenie do codziennej pielęgnacji szamponu przeciwłupieżowego oraz maski oczyszczającej skórę głowy. O rodzaj szamponu oraz maski proszę zwrócić się do trychologa(specjalista od włosów oraz skóry głowy). Jednym z częstych powodów wypadania włosów jest znaczna ilość łoju zalegającego skórę głowy, także wspomniane przeze mnie kosmetyki powinny poprawić sytuację.
Trycholog ma możliwość analizy pierwiastkowej włosa, na podstawie której określi której witaminy i mikoelementu brakuje w Pani organizmie (szczególnie ważne są poziom biotyny, żelaza, wtamin z grupy B).
W dalszej kolejności należałoby wykonać badania poziomu homonów (szczególnie h.tarczycy oraz płciowych).