Przetłuszczające się włosy u 19-latki

Witam.Jestem nastolatką.Od około 5-6 klasy mam problemy z przetłuszczaniem się włosów.Myję je codziennie,używam suchych szamponów,starannie płuczę...Nic nie pomaga.Związane jest to pewnie z dojrzewaniem,ale ile to może trwać?! Naprawdę mam już tego serdecznie dość.Nawet suchymi szamponami nie mogę się ratować,nie ma efektów.Czy powinnam przyjmować jakieś leki?Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
suche szampony na dłuższą metę się nie sprawdzają - jest to środek do stosowania w sytuacjach wyjątkowych, kiedy trzeba szybko odświeżyć włosy. W przypadku włosów przetłuszczających warto spróbować produktów do tego przeznaczonych, np. Seboradin Niger (szampon i lotion) lub Radical Szampon normalizujący i mgiełka. Ponadto warto zwrócić uwagę na zabiegi stylizacyjne, typu suszenie, prostowanie włosów, a także temperaturę wody do mycia włosów (nie powinna być gorąca). Z czasem problem powinien się zmniejszyć, a jeśli tak się nie stanie konieczna może okazać się wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam,
ES