Przetłuszczanie się włosów, trądzik, i nadmierne owłosienie

Czy przetłuszczające się włosy , tłusta cera, trądzik na plecach i klatce piersiowej, owłosienie: na brzuchu (pasek od pępka w dół) w wewnętrznej części ud, wąsik, wokół brodawek sutkowych, pojedyncze czarne mocne włoski na brodzie są efektem zmian hormonalnych? Proszę mi pomóc, do jakiego lekarza muszę się zgłosić i jak będzie wyglądało leczenie? Czy picie herbaty z mięty zmniejszy te dolegliwości?

Proszę sie do endokrynologa i dermatologa.

Leczenie można ustalić po wywiadzie i obejrzeniu zmian.

Jeśli chodzi o owłosienie to można zastosować najpierw leki doustne, potem laser.

Przy trądziku stosuje się leki doustne, masci, lasery, peelingi medyczne.