Przetoka i chora zatoka po usunięciu zęba

Dentysta nie zrobil mi rtg przed wyrwaniem gornej 5tki. Po usunieciu okazalo sie ze jest przetoka a zatoka jest chora. Zszyl mi dziasloi dal antybiotyk. Bylo dobrze jak bralem antybiotyk, a 14 dni po antybiotyku rana podeszla ropa. Dentysta spuscil mi rope nacinajac dziaslo i pzepisal mi clindamycin, a teraz chce mi zrobic rtg za 80 zl zeby sprawdzic czy nie trzeba operowac przetoki. Nie mam funduszy na te rtg a pozatym mogl je zrobic przed usunieciem,to by nie bylo teraz komplikacji. Co robic ?

Witam, to nie jest do końca takie pewne. Jeżeli po usunięciu zęba lekarz zobaczył, że jest połączenie z zatoka to zszył zębodół i zlecił antybiotyk.Postąpił prawidłowo. Ząb był do usunięcia, jak rozumiem, nie można już go było ratować a wierzchołek korzenia zęba tkwił w zatoce, czy tak? To nie jest wina lekarza, że chory korzeń tkwił w zatoce, przyczyną komplikacji był chory ząb - korzeń, być może z miazgą zgorzelinową, a nie brak zdjęcia.Pozdrawiam