Przetoka pochwowo-odbytnicza a stomia

Moja mama 2 m-ce temu miała operację przetoki pochwowo odbytniczej, wyłoniono stomie, wzięto również wycinki z jelit, wyniki badania histopatologiczego: Przewlekły zaostrzony stan zapalany z cechami włóknienia Owrzodzenie z ziarniną , przewlekłe zapalenie z cechami włóknienia Po wszystkim mama została wypisana w stanie dobrym, lekarz POZ stwierdził że wszystko jest OK lecz teraz mama musi iść na kolejne badania w celu dalszego leczenia, czy to może oznaczać poważniejszą chorobę np.nowotwór, CU?

Nie znam wczesniejszych etapów i rozpoznań choroby! W obecnych-przytoczonych - nie ma informacji o obecności nowotworu!!! Nie wiem , jakie są powody dalszego leczenia i na czym ma ono polegać - nie mogę wiec odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę omówić sprawę z lekarzem prowadzącym!!! zż