Przetoka trzustkowo-skórna po drenażu torbieli trzustki

Panie doktorze miałam wykonane ERCP(ECPW) zewzględu przetoki trzustkowo-skórnej po drenanżu torbieli trzustki oto wynik;Brodawka vatera prawidłowa.Zacewnikowano i zakontrastowano początkowy odc.pzw oraz przewodu wirsunga.Nie uzyskano kontrastowania dróg zółciowych wewnątrzwąrobowych.Wykonano papiltomie.Nie obserwowano krwawienia po papiltomi. Czy zacewnikowanie to znaczy ze założyli mi tam ten stent czyli protezowanie trzustki?Proszę o wytłumaczenie

Piotr Pilarski

Wynik oznacza, że zacewnikowano ale później cewnik usunięto. Dokonano nacięcia brodawki Vatera czyli papilotomię.

Pozdrawiam.