Przetrwały moczownik u niemowlaka

Witam moja córeczka urodziła się w 39 tc,ale pępek się źle goił i trafiliśmy do szpitala okazało się, że córka ma przetrwały moczownik(kanalik 0,7mm) oraz ziarnine wielkości jagody. Przez 2 miesiące jeździliśmy na lapisowanie na chwile obecną pępek się wygoił.Proszę mi powiedzieć czy powinnam powtórzyć USG żeby sprawdzić czy kanalik się zakleił czy może być tak, że teraz siuśki zbierają się jej w brzuszku bo już nie ma ujścia przez pępek?Czy to może wpłynąć jakoś na jej dalsze życie? Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

czy powinnam powtórzyć USG żeby sprawdzić czy kanalik się zakleił
- można USG powtórzyć, a nawet warto byłoby, ale po 2-3 miesiącach od wygojenia rany czy może być tak, że teraz siuśki zbierają się jej w brzuszku bo już nie ma ujścia przez pępek?
- to raczej niemożliwa sytuacja, bo taki stan doprowadziłby do silnych objawów brzusznych u dziecka
Czy to może wpłynąć jakoś na jej dalsze życie?
- w większości przypadków już nie otwiera się taki moczownik i zarasta, tylko w bardzo niewielu przypadkach może nawracać jego otwieranie się, może na stałe otworzyć się, doprowadzać do wytworzenia np. torbieli, a taki stan może nawet wymagać leczenia operacyjnego (jest to jednak rzadkość)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty