Przetrwały otwór owalny jako wrodzona wada serca

Witam mam 27 lat mam wadę wrodzoną serca mam tzw. przetrwały otwór owalny biorę cardioaspirynę od roku ponieważ miewałam bóle migrenowe dzięki czemu odkryłam tę wadę . Od kilku tygodni miewam drętwienie i mrowienie lewej ręki od łokcia do palców dłoni ,czy to może być spowodowane wadą serca ? Jestem za granicą potrzebuje porady ponieważ jest to bardzo uporczywe i przechodzi po kilku godzinach a potem nawraca Dziękuje z góry za poradę pozdrawiam Marta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badanie obrazowe kręgosłupa. Nie można wykluczyć iż jest to wynik posiadanej wady serca, jednak zmiany w kręgosłupie.