Przewężenia przestrzeni międzykręgowych z drobnymi zaostrzeniami na krawędziach trzonów
Proszę o interpretację opisu rtg kręgosłupa lędźwiowego ap I boczne ,, lordoza kręgosłupa l-s i wysokość Rożnów zachowana. Niewielka skolioza lewowypukła kr. Lędźwiowego. Przewężenia przestrzeni międzykręgowych l2-l3,l5-s1 z drobnymi zaostrzeniami na krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórców.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani bez badania fizykalnego opis pozostaje tylko opisem. Opis odnosi się do żywego człowieka i tylko wtedy po badaniu można go interpretować.