Przewidywanie różnych sytuacji

Mam 35 lat---ostatnio nie wiem jak to nazwac-przewiduję rózne rzeczy ktore pozniej mają miejsce---albo to po prostu przypadek. mowie koledze nie jedz tym autobusem--na 2 dzien sie dowiaduje ze mial wypadek dany autobus. Jezdze koło pewnego domu ze starymi oknami---patrze za 3 dni, okna w nim wymieniają- potem chcialam kupic klocki dziecku domino---jade do znanego sklepu a tam Klocki Domino. W necie oglądalam herb Izraela--na drugi dzien w Tv mówią o tym herbie . dziwne przypadki. Co o tym myśl

Fakt, że zauważa Pani różne związki pomiędzy myślami i zdarzeniami nie jest niczym niezwykłym. Nasz umysł działa tak, że próbuje łączyć pewne fakty, zdarzenia, układać je w całości i siłą rzeczy kierujemy uwagę na te zdarzenia, które są zgodne z naszymi wcześniejszymi myślami. Jeśli myślałam o klockach domino a potem widzę w sklepie klocki o nazwie "Klocki domino", to przypominam sobie tą myśl i koncentruję się na niej i na związku moja myśl-fakt pojawienia się klocków w sklepie. Jadnak wystarczy uzmysłowić sobie, że ktoś nie mając pomysłu na nazwę klocków nazwał je po prostu "Klocki domino", potem sprzedał do wielu sklepów z zabawkami, żeby zobaczyć, że ten zbieg okoliczności nie jest aż tak nieprawdopodobny jak się początkowo mogło wydawać.W końcu klocki domino właśnie kupujemy w sklepie z zabawkami.
Inna sytuacja, o której Pani pisze, to historia autobusu. Czasami jest tak, że różne nasze przewidywania się sprawdzają, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Opisana przez Panią sytuacja, w której ostrzega Pani kolegę przed jazdą autobusem, może budzić w Pani pewien niepokój, bo sam wypadek autobusu budzi silne emocje. Ostrzegała Pani kolegę przed jazdą autobusem, bo miała "złe przeczucie". Za każdym razem kiedy nasze "złe przeczucie" sprawdzi się, możemy mieć przez chwilę wrażenie dziwności czy nienaturalności danej sytuacji, albo poczucie że przez moment mieliśmy "wgląd w rzeczywistość". Jednak to tylko nasze wrażenie, które po jakimś czasie przemija. Bywa przecież tak, że "złe przeczucie" lub jakieś przewidywanie nie sprawdziło się. Tylko zwykle wówczas albo o tym nie pamiętamy, że mieliśmy złe przeczucie albo nie zwracamy uwagi na fakt, że się nie sprawdziło.
Tak jak napisałam dostrzeganie "zbiegów okoliczności" jest właściwe dla wszystkich ludzi, jeśli jednak staje się nadmierne i zaczyna przeszkadzać lub sprawia, że czujemy niepokój, warto to skonsultować ze specjalistą, bo może to być objaw jakiegoś innego problemu.
Zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą, żeby omówić dokładnie to, co się dzieje, ewentualnie inne objawy. Specjalista pomoże Pani poradzić sobie w tej sytuacji.

Pozdrawiam

Podobne sytuacje często zdarzają się rzeczywiście przypadkiem. Inna kwestia to fakt, że uwaga i pamięć bywają wybiórcze, a do tego mózg nie przetwarza świadomie wszystkich bodźców, a jedynie te, które uzna za znaczące. To oznacza, że być może po takich myślach, bardziej Pani zauważa podobne przypadki.
W razie wątpliwości- warto spotkać się z psychologiem.