Przewlekła biegunka przy przepuklinie żołądka

Od prawie 2 lat mam biegunkę z małymi przerwami i intensywnością. Miałem badania: USG, Kolonoskopia RTG jelita cienkiego i krwi. Nic nie wykazały i lekarz powiedział, że to pewnie "przepuklina żołądka" i jest to nieuleczalne więc... Zostałem bez żadnych leków. Często mam nadkwasotę żołądka Oto moje inne dolegliwości: Nadciśnienie, ostatnio stwierdzony blok prawej komory a 11 lat temu miałem zapalenie opon mózgowych wywołanych boleriozą (komplikacja po: problemy ze stawami) Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przewlekła biegunka może wiązać się między innymi z niewydolnością zewnątrzwydzielniczą trzustki, chorobami cholestatycznymi wątroby, zakażeniami pasożytniczymi, przyjmowaniem niektórych leków. W tym przypadku wskazane jest przede wszystkim badanie ogólne kału (w zależności od charakteru stolca możemy domniemywać o najbardziej prawdopodobnej przyczynie biegunki), badanie kału na obecność pasożytów oraz ocena enzymów krwi pośrednio świadczących o funkcji przewodu pokarmowego (amylaza, lipaza, GGTP, ALP, ASPAT, ALAT).