Przewlekła nerwica lękowa a działanie leków

proszę o poradę co dalej robić cierpię na nerwicę lękową od 10 lat. byłam na terapii 6 lat temu, ale martwię się tym że biorę garść leków i nie jest dobrze a leki biorę od 10 lat co mam dalej robić proszę o poradę mam 32 lata. najgorszy jest lęk napadowy który mnie ogranicza i paraliżuje. mam dwoje dzieci z którymi jestem sama mąż pracuje na wyjazdach i widzimy się co dwa tygodnie.biorę lek alventa150 i chlorprotixen. już od paru lat i nie jest dobrze. czy to możliwe że leki przestały działać

Witam serdecznie,
Możliwe, że Twój organizm przyzwyczaił się już do leków i nie reaguje na nie tak jak na początku. Warto porozmawiać na ten temat z Twoim lekarzem psychiatrą.
Poza tym zastanów się nad możliwością uczestniczenia w psychoterapii - dzięki niej nauczyłabyś się jak radzić sobie z napadami lęku.
Pozdrawiam

Witam serdecznie. Nie będę się wypowiadała na temat działania leków, ponieważ nie jestem lekarzem i nie mogę tego robić. Niewątpliwie jednak jest Pani młodą osobą, rzeczywiście długo chorującą. Ciekawe jest to, co Pani pisze o terapii. Poparte badaniami są dane wskazujące na to, że jedną z najskuteczniejszych metod leczenia nerwicy lękowej (również lęków napadowych) jest regularna psychoterapia. Zastanawiam się więc, czy Pani przerwała terapię i co to była za forma terapii. Proponowałabym powrót na psychoterapię, być może do Pani dawnego terapeuty. Ważne by była to terapia regularna, co najmniej 1 raz w tygodniu. Musi być również długoterminowa, a w momencie, gdy Pani chciałaby ją przerwać należy najpierw dokładnie omówić to z terapeutą. Szkoda by Pani w tak młodym wieku brała duże ilości leków, bo co będzie później? Proszę również pamiętać, że leki łagodzą objawy, natomiast psychoterapia sięga do przyczyn.