Przewlekła niewydolność nerek u 85-latka

Ojciec 85l ma przewlekłą niewydolność nerek. Od lutego gwałtowne pogorszenie. Szpital-NEFROLOGIA. Wynik po płukaniu w szpitalu: mocznik 65, kreatynina 1,5 (przed 255 i 3,6) Po 3 tygodniach znowu M 220, K 2,4 zaś OB 120!!! W szpitalu hemoglobina 10,2 -podano żelazo.Skutek: żelazo 10,5, ferrytyna 780 Kwas moczowy ok.Obecnie bóle mięśni i stawów, senność, trudności z chodzeniem, częste obrzęki- pije dużo. Jak mu pomóc i gdzie? Wszędzie słyszę - wiek. Jak na dłużej obniżyć mocznik, skąd to OB ?

Nie ma skutecznej terapii obniżającej parametry nerkowe jeżeli sam narząd jest niewydolny. To co może pomóc to okresowe dializowanie. Wiek ojca nie pozwala na transplantację, która rozwiązałaby problem. Trzeba wymuszać diurezę (sikanie) żeby produkty przemiany materii mogły się wydalać. Nie ma innej metody poza dializami jak wspomniałem wcześniej.