Przewlekła pokrzywka i obrzęk twarzy

Mam niegroźną nadczynność tarczycy, jak mi mówił mój endokrynolog, wykryto u mnie przewlekłą pokrzywkę, mam również znaczne spuchnięcia twarzy - głównie usta, oczy, policzki, niekiedy nos. Niekiedy wszystko mnie swędzi, te miejsca stają się ciepłe i one również niekiedy puchną. Z testów alergicznych, a miałam robione przez dwóch lekarzy, nic nie wyszło, ale jednak na coś jestem uczulona, skoro takie coś mam. Bardzo proszę o pomoc. Co to może być? Jak to mam leczyć? To jest nieprzewidywalne, bo się pojawia znienacka, a ja studiuję i nie mogę sobie pozwolić, żebym się przeobraziła w tzw. potwora w szkole na zajęciach.

Witam serdecznie!

Nadczynność tarczycy raczej nie jest za to odpowiedzialna.
Natomiast testy alergiczne są przygotowane na wykrywanie najpopularniejszych alergenów, nie ma testów, które zawierałyby wszystkie możliwe substancje powodujące uczulenia. Z tego powodu najlepszą metodą wykrycia przyczyny pojawiających się objawów jest ścisła obserwacja swojego ciała. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dochodzi do pojawienia się objawów- może po zjedzeniu potrawy, użyciu kosmetyku, środka czystości?
W leczeniu można zastosować również leki antyalergiczne, jednak aby wdrożyć taką terapię konieczna jest wizyta u lekarza, dopiero po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu można ustalić czy leczenie i w jakiej formie jest konieczne.
Warto jeszcze odwiedzić dermatologa (nie jest konieczne skierowanie).

Pozdrawiam