Przewlekła szczelina odbytu

Witam, Od 3 lat borykam się z przewlekłą szczeliną odbytu. W końcu mój lekarz prowadzący zaproponował leczenie operacyjne, ze względu na częste nawroty po leczeniu zachowawczym. Chciałabym wiedzieć, jak długo po takiej operacji trwa rekonwalescencja? Operacja ma polegać na wycięciu szczeliny, przerośniętych brodawek i guzka wartowniczego oraz na nacięciu zwieracza. Ponadto interesuje mnie, czy po jakimś czasie od takiej operacji można wrócić do seksu analnego czy jest on już wykluczony?

Radziłbym zasięgnąć porady jeszcze jednego, doświadczonego koloproktologa. Szczelina odbytu tak długo trwająca może być wtórna- to znaczy być następstwem innej choroby. Trudno odpowiedzieć na pytania dotyczące zabiegu operacyjnego, bowiem u kobiet, wyjatkowo rzadko wykonujemy w leczeniu szczeliny nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu i to tylko po wcześniejszej ocenie wszystkich zwieraczy w USG przezodbytniczym 3 D, aby nie spowodować w przyszłości nietrzymania gazów i stolca.