Przewlekła zgaga i stosowanie leków

Witam 12 lat temu w wyniku notorycznej zgagi udałem się do gastrologa, wykryto Helicobacter, dostałem antybiotyk. Rok później zgaga wróciła, sam przeszedłem przez kilku gastrologów, skończyło się na poleceniu na nią ranigastu, który brałem 3 lata. Na uwagę czy taki okres brania jest bezpieczny zmieniono mi go na Polprazol/Bioprazol 20mg 1x kapsułka z rana i tak od 8 lat ... czy nie ma dla mnie leku ? dlaczego lekarze nie potrafią mi pomóc dając coś co uwolni mnie od leków i bólu. Proszę o pomoc.

Choroba refluksowa jest uważana za chorobę przewlekłą, taką jak astma, nadciśnienie itd.
Dlatego od wielu lat przyjmuje Pan leki i jest to postępowanie prawidłowe. Istnieje natomiast możliwość wyleczenia Pana na stałe, przy pomocy operacji laparoskopowej naprawiającej połaczenie przełyku z żołądkiem. Operacja jest wskazana między innymi dla osób takich jak Pan, które nie chcą do końca życia przyjmować tabletek. Leczę laparoskopowo chorobę refluksową przełyku, z dobrym skutkiem od 1999 roku.