Przewlekłe, aktywne zapalenie śluzówki okolicy przedodźwiernikowej z nadżerkami

Rozpoznanie: Przewlekłe, aktywne zapalenie śluzówki okolicy przedodźwiernikowej z nadrzerkami. Rozrost dołeczkowy. Metaplazja jelitowa. Helicobacter pylori(-). Jakie ma być leczenie? Jakie mogą być przyczyny powstania ? Czy jest to coś groźnego czy raczej nie ? Proszę o odpowiedz.

Witam. Wynik badania świadczy o zapaleniu błony śluzowej żołądka, które doprowadziło do jej nieprawidłowego, metaplastycznego przekształcenia. Powinna Pani pozostać pod stałą opieką gastrologa i przyjmować leki zmniejszające wydzielanie żołądkowe.