Przewlekłe bóle głowy i nieskuteczne leczenie

od 2 miesięcy boli mnie ciągle głowa i to w nocy w dzień ból przechodzi zromiłam rezonans magnetyczny nic nie wykazało chodzę do neurologa zaposał mi lek o nazwie Pramolan nic nie pomaga co mam robic prosze o rade

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, nasilenie, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Pramolan nie jest lekiem przeciwbólowym a przeciwdepresynym. Skuteczny może być tylko w przypadku bólów głowy pochodzenia psychogennego.
Działanie przeciwbólowe mają niektóre inne leki przeciwdepresyjne; np venlafaksyna w bólach neuropatycznych.