Przewlekłe bóle głowy u chłopaka a stres związany z pracą

Witam. Mój chłopak ma przewlekłe bóle głowy. Miał wykonywane badania u okulisty, prześwietlenie głowy, ciśnienie, sprawdzane zatoki. Tabletki nic nie pomagają. On już nie może funkcjonować. Zastanawiam sie czy przyczyną może nie być stres związany z pracą. Czy jest na te bóle jakiś sposób?

Witam,
leczenie objawowe nie pomoże,conajwyżej przeniesie ból w inne miejsce.Proszę zachęcić chłopaka do wizyty w poradni zdrowia psychicznego lub znależć psychoterapeutę,przy których pomocy rozwiąże problem podstawowy.
Pozdrawiam i w razie potrzeby służę pomocą bezpośrednią.

Witam Panią.
Stres, napięcie pojawiające w związku z trudnymi dla nas sytuacjami, szczególnie gdy jest to stres przewlekły, może prowadzić do objawów psychosomatycznych m.in. do bólów głowy.
Skoro badania lekarskie wykluczyły choroby u Pani chłopaka, warto zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty celem ustalenia na ile objaw może mieć źródło w psychice. Może to być też początek wypracowywania sobie większej świadomości siebie i lepszych metod radzenia sobie ze stresem.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Witam,
Bardzo dobrze, że najpierw sprawdzają Państwo możliwe podłoże somatyczne. Oprócz wymienionych myślę że warto zrobić test nietolerancji pokarmowej gdyż nietolerancje też mogą być powiem bólu głowy.
Stres czy to związany z pracą czy każdy.inny może być również przyczyną dolegliwości somatycznych.
Warto pomyśleć o sposobach odprężenia i radzenia sobie ze stresem.
Myślę że byłoby najlepiej skontaktować się z psychoterapeutą.
Pozdrawiam,