Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe bóle głowy u chłopaka a stres związany z pracą

Witam. Mój chłopak ma przewlekłe bóle głowy. Miał wykonywane badania u okulisty, prześwietlenie głowy, ciśnienie, sprawdzane zatoki. Tabletki nic nie pomagają. On już nie może funkcjonować. Zastanawiam sie czy przyczyną może nie być stres związany z pracą. Czy jest na te bóle jakiś sposób?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam, leczenie objawowe nie pomoże,conajwyżej przeniesie ból w inne miejsce.Proszę zachęcić chłopaka do wizyty w poradni zdrowia psychicznego lub znależć psychoterapeutę,przy których pomocy rozwiąże problem podstawowy. Pozdrawiam i w razie potrzeby służę pomocą bezpośrednią.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam Panią. Stres, napięcie pojawiające w związku z trudnymi dla nas sytuacjami, szczególnie gdy jest to stres przewlekły, może prowadzić do objawów psychosomatycznych m.in. do bólów głowy. Skoro badania lekarskie wykluczyły choroby u Pani chłopaka, warto zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty celem ustalenia na ile objaw może mieć źródło w psychice. Może to być też początek wypracowywania sobie większej świadomości siebie i lepszych metod radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Bukowska http://www.psychologlublin24.pl/

0

Witam, Bardzo dobrze, że najpierw sprawdzają Państwo możliwe podłoże somatyczne. Oprócz wymienionych myślę że warto zrobić test nietolerancji pokarmowej gdyż nietolerancje też mogą być powiem bólu głowy. Stres czy to związany z pracą czy każdy.inny może być również przyczyną dolegliwości somatycznych. Warto pomyśleć o sposobach odprężenia i radzenia sobie ze stresem. Myślę że byłoby najlepiej skontaktować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy