Przewlekłe bóle kończyn - czy to może być borelioza?

Bóle stawów palców obu stóp, ból stawu biodrowego, bóle stawów palców obu dłoni, sztywność palców wskazujących i środkowych, zaburzenia miesiączki, bolesność piersi, biegunka, problem z koncentracją, zaburzenia równowagi, ból części potylicznej głowy, rozdrażnienie, stany depresyjne, uderzenia gorąca, bezdech, płytki sen. Dna moczanowa oraz halluksy wykluczone. Wysokie OB - 38 Mam 37 lat, przez wiele lat mieszkałam w pobliżu lasu i często w nim bywałam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione objawy są dosyć nieswoiste. Jak najbardziej mogą stanowić wskazanie do wykonania badań laboratoryjnych w kierunku boreliozy. Jednakże mogą także sugerować chorobę reumatyczną z grupy chorób autoimmunologicznych. Konieczne jest dokładne badanie fizykalne, a także badania dodatkowe.

Proponuję skonsultować problem na początku z lekarzem rodzinnym, może być konieczna konsultacja z reumatologiem oraz z lekarzem chorób zakaźnych.

Redakcja abcZdrowie.pl