Przewlekłe bóle podbrzusza - czy taka jest moja natura?

Witam! Choć zadano już wiele pytań dotyczących bólów podbrzusza, chciałabym zadać własne. Mam 20 lat, od około 8 roku życia miewałam dziwne bóle w podbrzuszu, ból był ostry i nagły przypominał skurcze, lecz bardzo bolesne, stawałam wtedy jak wryta, cała sztywna. Mając 16 lat przeszłam pierwsze zapalenie pęcherza. Do tej pory mam z nim problemy. W wieku 18 lat miałam laserowo usuwaną nadżerkę stopnia II. Zgłosiłam się wtedy do ginekologa z bólami podbrzusza przypominającymi bóle menstruacyjne. Dodam, że mam bolesne miesiączki i obfite. W tej chwili do bólów podbrzusza, które towarzyszą mi codziennie doszedł ból pleców w odcinku lędźwiowym. Ból nasila się przy chodzeniu czasami dochodzi do tego ból łydek. Byłam u kilku lekarzy, którzy nic nie wykryli. Czy powinnam się martwić, czy taka już moja natura? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pani objawy zdecydowanie nie wydają się być tylko Pani "urodą", lecz zdecydowanie wymagają diagnostyki.
Po pierwsze problemy z pęcherzem mogą sugerować wykonanie badań dodatkowych w postaci na przykład usg czy cystografii mikcyjnej. Częste zakażenia mogą być bowiem wynikiem na przykład wady układu moczowego.
Po drugie bolesne i obfite miesiączki mogą wymagać również dokładniejszej diagnostyki ginekologicznej.
Po trzecie bóle odcinka lędźwiowego i łydek mogą wymagać dalszej diagnostyki neurologicznej w postaci EMG czy MRI kręgosłupa.
Wszystkie wymienione problemy, które wymagają diagnostyki w Pani przypadku, mogą skutkować bólem, dlatego też trudno jest wyłonić przyczynę najbardziej prawdopodobną. Może dokonać tego tylko lekarz specjalista.