Przewlekle jestem przeziębiona - co mi jest?

Często choruję na grypę. W ciągu sezonu jesiennego zapadam kilkanaście razy, a kichanie i wodnisty katar miewam cały rok. Co dostane jakiś antybiotyk wyzdrowieje a za tydzień znowu jestem chora, męczę się z tym. Żadne szczepionki, zioła, trany, witamina C na mnie nie działają. Przejdzie na chwile i za tydzień znowu czuję się zaziębiona. Co to takiego może być.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W pierwszej kolejności - nie jest jasne, czy infekcje są wirusowe (pisze Pani o grypie), czy też bakteryjne (antybiotyki nie stosuje się w razie infekcji wirusowych). W razie przewlekłych infekcji bakteryjnych warto skonsultować się z laryngologiem - by ocenił migdałki, zatoki - źródła przewlekłych infekcji.

Niemniej jednak objawy, które Pani opisuje wskazują na alergię (zwłaszcza wodnisty katar), dlatego też polecam konsultacje z alergologiem i ewentualne wykonanie testów alergicznych.

Serdecznie pozdrawiam!