Przewlekłe leczenie zmian trądzikowych

Mam 19 lat, walczę z trądzikiem od 13 roku życia. Bodajże stosowałem Tetrarysal i maść Duac, przez pół roku miałem spokój z tą dolegliwością. Później zacząłem stosować Benzacne i mi pomogło, ale po odstawieniu było więcej wyprysków. Dodam też, że żyję w ciężkim stresie, czy stres może powodować trądzik i mam tarczycę, czy to może być powiązane? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Niestety leczenie trądziku nierzadko jest procesem wieloletnim. Przede wszystkim tertracyklinę trzeba przyjmować długo w określonych dawkach. Stosowanie preparatów zewnętrznych, tj. Duac musi się odbywać pod kontrolą lekarza dermatologa. Istotne jest to, że po zakończeniu terapii nie należy odstawiać preparatów zewnętrznych tylko utrzymać ich stosowanie przez dłuższy czas jednak rzadkiej, np. 2 x w tygodniu, to zabezpieczy przed nawrotem zmian.
Pozdrawiam,
Joanna Sałkowska-Wanat

Trądzik
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Nie napisał Pan jak pielęgnowana jest skóra, jakie dodatkowe zabiegi były wykonywane.