Przewlekle pojawiające się zajady

Mam 15 lat, moim problemem już od roku są zajady. 3 tyg. temu byłem u P. dermatolog, stwierdziła że jest to drożdżyca. Kazała przez 2 tygodnie stosować maść pimafucort, zawiesinę nystatyna, myconafine i 4 latcti. Po 2 tygodniach byłem na wizycie i P. dermatolog powiedziała, że wszystkie objawy zniknęły, więc kazała zakończyć leczenie. Po 2 dniach zacząłem czuć dziwne prężenie na kącikach. Na dzień dzisiejszy moje kąciki i wargi są w takim samym stanie, jak przed rozpoczęciem leczenia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jedną z głownych przyczyn zmian w kącikach ust - zajadów jest niedobór witamin z grupy B.
Proszę zażywać witaminy z tej grupy w zwiększonych dawkach (farmaceuta podpowie konkretnie ile tabletek w przypadku konkretnych preparatów) a jeśli problem nie ustąpi ponownie zgłosić się do dermatologa.