Przewlekłe powiększone węzły chłonne

Witam.Mam 18 lat.Z tym problemem borykam się jakieś 6 lat. Mianowicie chodzi o węzły chłonne.Mam je powiększone na szyi jeden mały, za uchem, ktory jest czasami nawet nie wyczuwalny, pod pachą prawą dwa, małe (ok 3mm),przesuwalne ale nie bolą, i w pachwinach również małe(ok 2-3mm),przesuwalne.Ostatnio wszystkie się zmniejszyły, czasami sa wieksze szczegolnie te na szyi ale to jak jestem przeziebiony,a ponad to mam problem z zebami.Martwia mnie te pod pachami i pachwiną,dodam ze mam ginekomastie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec utrzymującego się przez dłuższy czas powiększenia węzłów chłonnych wskazany jest kontakt z lekarzem i wyjaśnienie przyczyny tego stanu. Konieczna może się okazać konsultacja u hematologa oraz badania: przede wszystkim morfologia krwi i USG, a w dalszej kolejności ew. biopsja chirurgiczna.