Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe powiększone węzły chłonne

Witam.Mam 18 lat.Z tym problemem borykam się jakieś 6 lat. Mianowicie chodzi o węzły chłonne.Mam je powiększone na szyi jeden mały, za uchem, ktory jest czasami nawet nie wyczuwalny, pod pachą prawą dwa, małe (ok 3mm),przesuwalne ale nie bolą, i w pachwinach również małe(ok 2-3mm),przesuwalne.Ostatnio wszystkie się zmniejszyły, czasami sa wieksze szczegolnie te na szyi ale to jak jestem przeziebiony,a ponad to mam problem z zebami.Martwia mnie te pod pachami i pachwiną,dodam ze mam ginekomastie
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co to jest szpiczak mnogi?

Początkowo bardzo łatwo pomylić go z przeziębieniem. Dopiero dokładniejsze badania pozwalają nam odkryć groźnego przeciwnika. Szpiczak mnogi, bo o nim mowa, to bardzo podstępna choroba.

Lek. Rafał Gryszkiewicz Stażysta/Rezydent, Kraków
83 poziom zaufania

Witam, wobec utrzymującego się przez dłuższy czas powiększenia węzłów chłonnych wskazany jest kontakt z lekarzem i wyjaśnienie przyczyny tego stanu. Konieczna może się okazać konsultacja u hematologa oraz badania: przede wszystkim morfologia krwi i USG, a w dalszej kolejności ew. biopsja chirurgiczna.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety