Przewlekłe problemy z trądzikiem a stosowanie leków Izotek i Aknenormin

Witam. Mam 23 lata i nieustające problemy z trądzikiem od wielu lat. Przez długi okres czasu chodziłam do dermatolog, która przepisywala mi rożne maści i lekarstwa. Raz przepisała mi antybiotyk, który działał, lecz tylko w trakcie jego zażywania. Po zakończenie kuracji antybiotykowej, problem powrócił. Dermatolog ostatecznie zaleciła lek IZOTEK lub AKNENORMIN. Co mogą Państwo powiedzieć na temat tych leków? Pytam, ponieważ słyszałam, że zażywanie tych leków powoduje wiele skutków ubocznych.

Leczenie izotretynoiną w przypadku cieżkiego tradzika lub zmian nie poddajacych sie innym rodzajom terapii jest leczeniem z wyboru, bardzo skutecznym. Lek ma działania uboczne, które lekarz zawsze z pacjentem omawia a w przypadku przeciwskazań od leczenia odstępuje. U kobiet w wieku rozrodczym konieczne jest stosowanie antykoncepcji doustnej. Prosze zaufać lekarzowi prowadzacemu i zadać mu wszelkie drążące Panią pytania.
Ewa rybicka