Przewlekłe ropne zapalenie spojówek

Od dwóch lat mam ciągłe z krótkimi przerwami ropne zapalenie spojówek (wywołany gronkowcem skórnym), miałem antybiogram, posiew i dobrane leki, które łagodzą objawy tylko w trakcie leczenia. Po odstawieniu leków problem powraca, lekarze nie wiedzą co robić, przepisują te same leki, poprawy nie ma, pani z kliniki kazała dbać o higienę oczu, ale to nie chyba w tym problem. Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy zakażenia nawracają warto zastanowić się nad przyczyną. Przede wszystkim powinien Pan zatem zwrócić szczególną uwagę na higienę. Warto także wykonać morfologię - może być to bowiem także objaw zaburzeń odporności. Sugeruję postępować wg zaleceń specjalisty okulisty.