Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C

Wirusa HCV miałam rozpoznanego w 2008 roku, wiem że po kilku latach od operacji. Teraz mam na rozpoznaniu przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C. Antygenemia HCV. Czy to już przechodzi w marskość? Nie miałam robionej biopsji gdyż biorę leki p/zakrzepowe i lekarka w Raciborzu stwierdziła że zostanę bez biopsji i leczenia chemią. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Antygenemia oznacza występowanie antygenu wirusa HCV w Pani krwi, nie odnosi się w ogóle do możliwości rozwoju marskości wątroby. Tak jak Pani pisze marskość można byłoby potwierdzić biopsją która jednak jest w Pani przypadku przeciwwskazana (rozumiem, że odpowiednie parametry Pani krwi są nie odpowiednie to przeprowadzenia biopsji), dlatego za celowe uznaje się postępowanie lecznicze.