Mężczyzna , 20 lat Witam mam 19 lat. Od tygodnia mam wzdęcia i czasami kuje mnie brzuch raz z lewej raz z prawej strony objawy na dzień dzisiejszy są mniejsze lecz niepokoi mnie ból brzucha pod pępkiem . Boli mnie tylko gdy naciskam ręką lub mocno wciągam brzuch tak to nie odczuwam żądnego bólu. Dodam jeszcze że od 3 miesięcy brałem z przerwami hydroxyzinum 10mg ponieważ sie stresowałem i nie mogłem przez ten stres jeść , miałem też robioną gastroskopię ponieważ podejrzewano przepukline przełyku lecz nie wykryto.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

witam,
proszę udać się do lekarza rodzinnego, zrobić podstawowe wyniki badań w celu wyeliminowania choroby. jeśli wyniki stwierdza prawidłowość pod kątem medycznym, to proszę udać się do psychologa. Być może przyczyn a jest stres i jeśli nie zmieni się sytuacja, która go powoduje, to objawy mogą utrzymywać się

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Wzdęcia brzucha – Wzdęcia brzucha (bębnica) obok bólów brzucha i zaparć stanowią jedno z najczęstszych dolegliwości ze strony jamy brzusznej. Często chory nie zgłasza tych dolegliwości spontanicznie. Wzdęcie brzucha to patologiczne zwiększenie ilości objętości powietrza w żołądku i jelitach.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ból brzucha - przyczyny, diagnostyka, leczenie

Ból brzucha - kiedy oznacza poważne zagrożenie?

Ból brzucha - kiedy oznacza poważne zagrożenie?

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jaką pacjenci zgłaszają się do lekarza. Zwykle, przyczyna bólu nie jest trudna do ustalenia, wystarczy badanie przedmiotowe i wnikliwie zebrany wywiad chorobowy. W przypadku bólu brzucha związanego...