Przewlekłe WZW typu B a bolesność brzucha

Witam, od kilku dni boli mnie brzuch, jakby był spuchnięty, nie są to wzdęcia. Ostatnio trafiłam na ostry dyżur, ból był nie do wytrzymania, nie uzyskałam jednoznacznej diagnozy. Boli mnie cały brzuch a najbardziej okolice żołądka, trzustki oraz wątroby. Brzuch jest cały napięty. Przy chodzeniu nie mogę się wyprostować. Dodam także, że cierpię na przewlekłe wzw b.

Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bez bezpośredniego badania, bez badań dodatkowych laboratoryjnych i obrazowych. Podawane przez Panią dolegliwości mogą mieć bardzo wiele przyczyn także np. zaostrzenie zapalenia wątroby w przebiegu WZW typu B. Trzeba rozważyć badania obrazowe typu USG jamy brzusznej czy też np. gastroskopię. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.